SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU, 25. srpnja 2021.

SEDAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

25. srpnja 2021.

NEDJELJOM: 8, 9.30  i 19 SATI

Traje  vrijeme godišnjih odmora te će u srpnju i kolovozu svete mise nedjeljom biti u 08:00, 09:30 i 19:00 sati. Radnim danom je sveta misa redovito u 19:00 sati, osim u subotu kada je u 08:00 sati.

3. PROŠTENJE NA SLAPNICI

Danas je godišnje proštenje na Slapnici sa svetom misom u 11 sati.

4. PRVI SVJETSKI DAN DJEDOVA, BAKA I STARIJIH OSOBA

Po želji pape Franje danas slavimo prvi svjetski dan djedova, baka i starijih osoba. Ovim slavljem želi se staviti naglasak na vrijednost i doprinos starijih osoba u obiteljskim zajednicama te molitva, blizina, posjet i svako drugo dobro djelo koje može ublažiti njihove staračke dane.

5. PROŠTENJE U ANINDOLU

Sutra slavimo blagdan svetih Joakima i Ane, roditelja Blažene Djevice Marije. Tradicionalno je proštenje kraj kapele svete Ane u Anindolu. Sutra su svete mise u 8, 9.30 i 11 sati, a večernja sveta misa u 19 sati je u župnoj crkvi. Sljedeće nedjelje je vanjsko proštenje kraj kapele sa svetim misama u 8, 9.30, 11 i 17 sati, a u župnoj crkvi su svete mise u 8 i 19 sati. Dođimo i iskažimo štovanje svetoj Ani, zaštitnici naših majki i baka. Prigodni plakat o misnim slavljima nalazi se na oglasnim pločama.

6.  HODOČAŠĆE GRADA SAMOBORA U MARIJU BISTRICU

Kako smo najavili hodočašće grada Samobora bit će 02. i 03. kolovoza. Pješaci se 02. kolovoza okupljaju u 17:00 sati u crkvi sv. Anastazije gdje primaju blagoslov i polaze na hodočašće. Ostali vjernici hodočaste 03. kolovoza osobnim automobilima ili autobusom. Hodočasnici koji žele putovati autobusom moraju se prijaviti u župni ured, radi organizacije prijevoza. Autobusi će iz naših okolnih sela krenuti u 13:00 sati, a svi ostali u 13:30 sati s Autobusnog kolodvora. Cijena autobusne karte je 50 kn. Pješaci koji žele prijevz za natrag trebaju se također prijaviti u župni ured zbog mjesta u autobusu. Odazovimo se ovom tradicijskom hodočašću i potaknimo druge na molitvu za naš Grad i župe našega Grada.

7. KATOLIČKI TISAK

Preproučam Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, Mariju, Veritas, Kanu te Radosnu vijest.