PRESVETO TROJSTVO, 30. svibnja 2021.

PRESVETO TROJSTVO

30. svibnja 2021.

NEDJELJOM: 8, 9.30, 11, 18 i 19 SATI

SUBOTOM: PRVA SVETA PRIČEST

2.  PROŠTENJA U KAPELAMA

Danas, na svetkovinu Presvetog Trojstva, proštenje je u Maloj Rakovici. Sveta misa slavi se u 11 sati.

3. POBOŽNOST 13 UTORAKA SVETOM ANTUNU

U utorak je dvanaesti utorak pobožnosti 13 utoraka u čast svetom Antunu Padovanskom. Pobožnost molimo u 18.15 nakon koje je svibanjska pobožnost.

4. TIJELOVO

U četvrtak, slavimo svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove, zapovijedani blagdan i u Republici Hrvatskoj neradni dan. Svete mise u našoj Župnoj crkvi su u 8, 9.30 i 19 sati. Svečana sveta misa s euharistijskom procesijom slavit će se u 9.30 sati. Na svečanu svetu misu osobito pozivamo bratovštine našega Grada i naše Župe.

5. ŽUPNA KATEHEZA

Radi svetkovine Tijelova krizmanici ovoga tjedna neće imati redoviti župni vjeronauk.

6. RODITELJSKI SASTANCI

Kako se polako približava i slavlje sakramenta svete potvrde u našoj Župi, pozivamo roditelje naših krizmanika da se odazovu na roditeljske sastanke prema sljedećem rasporedu:

OŠ Bogumil Toni: 8. A, B, C – Utorak – 19.30

OŠ Bogumil Toni: 8. D, E, F – Utorak – 20.00

OŠ Samobor: 8. A, B – Srijeda – 19.30

OŠ Samobor: 8. C, D, E – Srijeda – 20.00

7. ISPOVIJED PRVOPRIČESNIKA

Za prvopričesnike OŠ Samobor koji će ove subote primiti prvu svetu pričest, organizirana je ispovijed u petak:

16.00 sati 3A i 3B

16.30 sati 3C i 3D

Od 18 do 19 sati bit će prilika za ispovijed roditelja prvopričesnika koji nisu bili u mogućnosti doći na ispovijed zajedno sa svojim prvopričesnicima.

8. PRVA SVETA PRIČEST

U subotu je veliki dan za našu Župu. Prvopričesnici OŠ Samobor primit će prvu svetu pričest. Radi epidemioloških mjera slavit će se dvije svete mise:

9.00 3A i 3B

11.00 3C i 3D

U crkvi će uz naše prvopričesnike moći biti samo najuža obitelj (otac, majka, braća i sestre). Ostala rodbina i prijatelji moći će biti ispred crkve te preko zvučnika slušati svetu misu.

Molimo doći na vrijeme kako je i dogovoreno na roditeljskim sastancima.

9. KATOLIČKI TISAK

Preproučam Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, MAK, Mariju, Veritas, Glasnik Srca Isusova i Marijina te Radosnu vijest.