HODOČAŠĆE U FATIMU I SANTIAGO DE COMPOSTELA

UZ POSJET FATIMI I SANTIAGU DE COMPOSTELI

17.-24.04.2024.

1.dan

Polazak sa dogovorenog mjesta u ranim jutarnjim satima. Vožnja autobusom visoke turističke klase kroz Sloveniju i Austriju do Beča. Prijava za let i polet zrakoplova u 06.00 sati s dolaskom u Lisabon u 8.45 sati. Panoramski razgled grada autobusom. Odlazak do najzapadnije kopnene točke Europe RT CABO DA ROCA uz vožnju predivnom Atlanskom obalom puno pitoresknih gradića Estoril, Cascais. Pauza u gradiću OBIDOS koji će vas oduševiti bojama i atmosferom. Transfer do hotela u Fatimi. Smještaj i popodnevni odmor. Večera. Odlazak na procesiju sa svijećama. Noćenje.

2.dan

Doručak. Cjelodnevni boravak u FATIMI. Pobožnost križnog puta uz posjet mjestu vidjelaca Jacinte, Francisca i Lucije. Odlazak do mjesta ukazanja Anđela Portugala, povratak u svetište, Sveta misa. Tumačenje kapelice Ukazanja, berlinski zid, Bazilika Gospe od ružarija. Slobodno vrijeme za osobne duhovne programe. Večera. Odlazak na procesiju sa svijećama i molitvu krunice. Noćenje.

3.dan

Doručak. Cjelodnevni izlet u Lisabon. Razgled BELEMA: Belemska palača, Nacionalni muzej kočija, Samostan sv. Jeronima, pomorski muzej, kulturni centar, spomenik svim slavnim portugalskim moreplovcima, istraživačima, i njihovim otkrićima (Padrao dos Descobrimentos), Belemska kula (mjesto odakle je Vasco da Gama isplovio putem Indije). Odlazak do centra Lisabona, pauza za ručak, šetnju. Nastavak razgleda četvrti BAIXA i ALFAMA: Lisabonska katedrala(Se), crkva sv.Antuna (Lisabon je grad rođenja poznatog sveca), Sveta Misa,  Utvrda sv.Jurja. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

4. dan

Doručak. Prijepodne posjetit ćemo Tomar i fascinantni CONVENTO DE CRISTO, impresivnu utvrdu viteškog templarskog reda. Dominikanski samostan SANTA MARIA DI VITORIA u Batalhi vrhunsko je remek djelo gotičke sakralne arhitekture. Samostan slovi kao panteon portugalskih kraljeva i kraljica. Nazare je poznati ribarski gradić na Atlantiku s dugim pješčanim plažama i velikom gastronomskom ponudom. Slobodno vrijeme za ručak i osobne programe, te uživanje u boravku na Atlantskom oceanu ili naprosto sređivanje dojmova. Alcobaca je neizostavna destinacija turista. Tu se nalazi veličanstvena cistercitska opatija i najveća crkva u Portugalu sa samostanskim kompleksom, MOSTEIRO DE SANTA MARIA ALCOBACA, utemeljena 1153. u spomen na veličanstvenu pobjedu nad Maurima u bitci kod Santarema. Povratak u hotel u Fatimu, odmor. Večera. Mogućnost odlaska na FADO (večer nacionalne pjesme). Noćenje.

5.dan

Doručak. Nastavak puta prema tajnom glavnom gradu Portugala, fantastičnom PORTU. Nastavak šetnje gradom: simbol PORTA, poznati toranj Clerigos, crkva Sao Francisco, jedna od rijetkih preostalih srednjevjekovnih građevina u Portu, palača da Bolsa – današnja burza. Slobodno vrijeme za šetnju centrom Porta, kavu u poznatom kafiću „Majestic“ ili kupovinu u poznatoj trgovačkoj ulici Via de Santa Catarina. Mogućnost posjeta jednom od podruma za proizvodnju famoznog desertnog vina Porta u predgrađu Villa Nova de Gaia. Šetnja poznatom četvrti RIBEIRA, mjestu u Portu koje je proglašeno UNESCOVOM Svjetskom baštinom.  Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

6.dan

Doručak. Polazak iz hotela. Prva jutarnja pauza je u najstarijem portugalskom mjestu PONTE DA LIMA s poznatim mostom. Nastavak prema Bragi uz razgled najstarijeg biskupskog sjedišta Portugala sa veličanstvenom katedralom. Na brdu iznad Brage poznato je svetište BOM JESUS s prekrasnim baroknim stubištem. Sveta misa. Nastavak puta do SANTIAGA DE COMPOSTELA. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

7.dan

Doručak. Razgled grada sv. Jakova uz simbolično pješačenje do katedrale poput mnoštva srednjovjekovnih i današnjih pokornika. Razgled centra grada i velebne katedrale u jednom od triju svetih gradova kršćanstva (uz Jeruzalem i Rim). Hodočasnička pobožnost. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

8.dan

Doručak paket. Transfer do zračne luke u Portu. Prijava na let. Polet zrakoplova za Beč u 10.15 h. Slijetanje u 14.25h sati. Transfer do Hrvatske s dolaskom u ranim večernjim satima.

Minimalni broj prijavljenih putnika: 30

CIJENA ARANŽMANA: 1.100,00 €

Cijena uključuje: transfer od i do zračne luke, let na relaciji Beč–Lisabon, Porto-Beč, aerodromske takse, prtljaga do 20 kg plus jedna ručna torba, 7 polupansiona u hotelima 3/4* prema programu, svi izleti i razgledi prema programu, prijevoz autobusom prema programu, stručna pratnja, dohovno vodstvo, jamčevno osiguranje, trošak organizacije i provedbe aranžmana.

Cijena ne uključuje: putno zdravstveno osiguranje(18 €), osiguranje od otkaza putovanja (17 €), ulaznice za objekte koji se posjećuju, troškove osobnih narudžbi.

NAPOMENE:

* za ovo putovanje vrijede opći uvjeti putovanja putničke agencije FILIDA TRAVEL

* osiguranja je potrebno uplatiti s prvom ratom

* PLAĆANJE MOGUĆE U RATAMA DO POLASKA

Prijava do 10.01. sa uplatom prve rate (avio karta nepovratna)

DETALJI ZA UPLATU:

FILIDA-PUTNIČKA AGENCIJA d.o.o.