Sveti Ivan Brebefski

Crkva se danas spominje misionara: sv. Ivana Brebefskog, Izaka Žogija i ostalih mučenika koji su u 17. st. djelovali među Indijancima Huronima u Sjevernoj Americi. Nisu poznavali kulturu ni jezik plemena a dodatne poteškoće bile su i epidemije za koje su indijanci optuživali upravo njih. Sve to bilo je razlogom da je Ivan Brebefski tek nakon šest godina misionarenja uspio krstiti jednog jedinog odraslog čovjeka. Misionari su mučenički pogubljeni, a pokazalo se da njihov trud nije bio uzaludan. Od Huronskog plemena ostalo ih je tek nekoliko stotina, ali upravo su oni, raspršeni na tom području proširili katoličku vjeru među ostalim Indijancima zapada. Crkva u Kanadi i SAD-u slavi sv. Ivana Brebefskog i Izaka Žogija kao svoje apostole i utemeljitelje mjesne Crkve.