Žive jaslice Samobor

Već četvrtu godinu za redom, u župi sv. Anastazije u Samoboru u božićnom vremenu će biti prikazane "žive jaslice". Zahvaljujući župljanima i donatorima te zajednici mladih, u parku Domovinske zahvalnosti izgrađen je mali "samoborski Betlehem."

Prva predstava odigrat će se na Badnjak u 21 sat na kojem će uz glumce pjevati i dječji zbor župe sv. Anastazije, "Samoborski Krijes". Prije predstave biti će prva polnoćka, dječja, u 20 sati, a nakon predstave slijede polnoćke u 22 i 24 sata. Predstave će biti i na sam Božić nakon večernje svete mise u 19 sati, na Novu godinu u 19 sati te zadnja predstava na Sveta tri kralja, također u 19 sati.

Našim glumcima i zborovima pridružit će se i poznata lica sa glazbene scene.

Jaslice sa živim likovima i pravim životinjama mogu se razgledavati i izvan termina predstava.

Božićni program nastavlja se i božićnim koncertima, 27. prosinca nastupa FA "Mladost, ŽVS "Koralde" (Zagreb) te klapa "Marof" s početkom u 17 sati. U četvrtak slijedi koncert HPD "Jeka" u 18.30 sati.