Žive jaslice Samobor - zahvala

Pozdravljam sve prisutne, gospodu i gospođe, mlađe i starije,bake i djedove, majke i očeve i njihove mališane.

Čast mi je u ime Zajednice mladih Župe sv. Anastazije Samobor uputiti nekoliko riječi zahvale.

Najprije, veliko hvala gradu Samoboru i Turističkoj zajednici grada Samobora, bez kojih projekt živih Božićnih jaslica ne bi mogao biti proveden u djelo. Oni su nam omogućili postavljanje jaslica na prostoru parka Domovinske zahvalnosti gdje 6. siječnja 2017. izvedena zadnja od četiri predstave koju su uprizorili mladi župe uz nezamjenjivu pomoć župnih zborova pod vodstvom Lovorke Grbac i Ivana Gajšaka, te župnih zborova iz Domaslovca i Luga. Veliko Vam hvala! Hvala i Ani Matijaščić koja je svaku predstavu pratila na flauti.

Prostor jaslica u kojem se odigravalo uprizorenje rođenja Isusa Krista ne bi danas bio ovdje da nije bilo ljudi koji su vrijedno i strpljivo pet dana podizali naš mali Betlehem pod vodstvom Željka Mijatovića i njegovog obrta Hamor. Poznatiji je kao Žac, a vidjeti ste ga mogli na svakoj predstavi gdje je uskakao u pomoć mladima s Robijem i Mirekom, kako bi se skuhalo vino koje se dijelilo nakon predstava. Rame uz rame Žacu su, kao i svake godine do sada, stajali Robi Brunović, Miro Katanica, Stjepan Štef Štengl, radnici t.d. Komunalac d.o.o. i ostali volonteri te po četvrti put uspješno postavili naš mali samoborski Betlehem. Na tome im se od srca zahvaljujemo.

Ne smijemo zaboraviti spomenuti i sve ljude velikog srca koji su svako jutro radnicima osigurali kavu i kroz dan nešto za pojesti. To su slastičarnica U prolazu, caffe bar Old Nick's Pub i Li Pić, pekarnica Reni, ugostiteljski objekt Mlin iz bajke i pekarnica Nikl te hotel Lavica i restoran Samoborska Klet kao i Udruga Etno Fletno. Ovdje je djelovalo i mnogo anonimnih ljudi koji su tijekom dana za vrijeme trajanja radova donijeli nešto za prigristi. Veliko hvala dugujemo i t.d. Komunalac d.o.o. koje je osiguralo opremu, rasvjetu i radnike za naše jaslice.

Uprizorenje jaslica ne bi bilo moguće bez razglasa koje nam je nesebično, kao i svake godine do sad, osigurao g. Tomislav Noršić, a pomogao je i g. Zdravko Vlašić. Hvala Vam što ste omogućili dostojanstven prikaz rođenja maloga Isusa. Jaslice ne bi bile jaslice bez životinja koje se u njima nalaze i kojima se, usudim se reći, naši najmlađi najviše vesele. Životinje su doveli G. Karlo Noršić, g. Vid Noršić i g. Juraj Čičak. Hvala Vam što ste uljepšali prostor naših jaslica. Za slamu i sijeno za životinje zahvaljujemo se g. Zdenku Cesniku, MV obrtu, gđi Blaženki Rubinić i g. Jurju Čičku.

Medijski su nas pratili i pokrivali radio Samobor, radio Stubica, radio Sv. Nedjelja, radio Marija Bistrica i Večernji list na čemu im se srdačno zahvaljujemo. Glumci su na sceni nosili kostime i rekvizite koje je trebalo pripremiti i oblačiti iz predstave u predstavu i zato jedno veliko hvala dugujemo Moniki Šarić, članici naše zajednice koja je uspješno koordinirala svim područjima koja se nalaze izvan scene. Ove se godine posebno istaknuo i Damjan Korak, član zajednice mladih, poznatiji kao glas anđela Gabrijela koji je uspješno pratio scenu i događanja na njoj te usmjeravao sve čitače i glumce. Hvala ti Damjane! Hvala i Valteru Jandrečiću i framašima Pauli Stier, Ozani Razum i Lovri Joziću koji nisu članovi zajednice mladih, ali su kroz ove predstave postali naši. Hvala Vam što svojim primjerom pokazujete da smo svi mi jedno i da smo ovdje samo radi Jednoga, našeg Gospodina Isusa.

Hvala svim gostima koji su svojim dolaskom uljepšali predstavu. Oni su Marija Husar Rimac, Đani Stipaničev, Iva Piler, Mia Franceković i Udruga Etno Fletno. Hvala svim donatorima i ljudima dobre volje koji su na bilo kakav način pomogli oko jaslica. To su Quant-commerce, Metal Kovis, Mirnovec pirotehnika, medičarna Arko, Srčeko, Suban, mesnica Koprivnjak,mesnica Janko, lovačko društvo Srna, Bratovština sv. Jurja, Marijina legija Samobor, OPG Snježana Gregorić, OPG Pavlin, Pčelarska udruga Samobora i Sv. Nedjelje, pilana Grdanjci i Tiha elektronika. Zahvaljujemo i obiteljima Kirchenheuter, Blažević i Mladenu Đekiću na nesebičnoj pomoći tijekom projekta Žive jaslice.

Na kraju, želim se u ime mladih zahvaliti našem župniku Davoru Štuljanu koji je omogućio i odobrio izgradnju živih Božićnih jaslica te našem kapelanu Josipu Čuligu. Kapelane Josip, hvala Vam što ste se bezuvjetno dali u projekt živih Božićnih jaslica, pokazali i dokazali da imate veliko povjerenje u nas mlade i omogućili nam da i ove godine, po četvrti put u Samoboru uprizorimo rođenje Isusa Krista!

Iva Bedeničić