Veliki crkveni zbor župe Sv. Anastazije

Počeci velikog crkvenog pjevačkog zbora sežu u 1958.g., u vrijeme župnikovanja vlč. Franje Kuharića, kasnije zagrebačkog nadbiskupa, kada je osnovan kao ženski zbor.
1965. postao je mješoviti zbor pod vodstvom župnika Ivana Horvata. Kroz dugi niz godina njime je ravnao gosp. Josip Mežnarić, zatim s. Tihana Strancarić, a od 2005. pod dirigentskom je palicom prof. Darka Novosela. Pjevanje na orguljama prati gosp. Ivan Gajšak.
Zbor obrađuje i uči liturgijske pjesme na svojim probama četvrtkom od 19.00 do 21.00h, a pjeva svake nedjelje na misi u 8.00h. Rado sudjeluje u obredima Velikoga tjedna, na polnoćkama, svečanim proštenjarskim sv. Misama, kako u našoj župnoj crkvi, tako i u crkvama i kapelama diljem našeg Samoborsko-okićkog dekanata, a i šire.
U zboru pjeva 30-ak pjevača srednje dobi, s najmlađom članicom od 18 godina.
Biti crkveni pjevač jest odgovornost i čast, zato svatko tko ima dobre volje i radosno srce za pjesmu, dobro je došao u naš zbor.

Kontakt: dirigent prof. Darko Novosel, 098 642 762
predsjednica gđa. Margareta Greta Trnar 091 7539 376