UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - VELIKA GOSPA, 15. kolovoza 2021.

UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE

VELIKA GOSPA

15. kolovoza 2021.

NEDJELJOM: 8, 9.30  i 19 SATI

2.  VELIKA GOSPA

Danas slavimo svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo, glavno proštenje u našem franjevačkom samostanu u Samoboru. Želimo našim fratrima obilje Marijinog zagovora i blagoslova u njihovom poslanju i radu na njivi Božjoj.

3.  PROŠTENJE U GALGOVU

Sutra, 16. kolovoza, je u Galgovu, župi sv. Martina pod Okićem, Rokovsko proštenje. Svete mise na sam blagdan su u 9 i 11 u kapeli u Galgovu, a vanjsko proštenje je sljedeće nedjelje sa svetim misama u 9, 11 i 17 sati.

4. PROŠTENJE SVETE HELENE

U srijedu, 18. kolovoza slavimo svetu Jelenu (Helenu) Križaricu. Blagdansku svetu misa u kapeli sv. Helene slavit ćeo u 17 sati. Vanjsko proštenje slavit ćemo sljedeće nedjelje sa svetom misom u 10 sati.

5. HODOČAŠĆE U LUDBREG

Najavljujemo župno hodočašće u svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu, 04. rujna. Pojedinosti programa možete vidjeti na našoj oglasnoj ploči, a prijaviti se za hodočašće autobusom možete u uredovno vrijeme župnog ureda najkasnije do 31. kolovoza. Cijena autobusa iznosi 60 kuna.

6. KATOLIČKI TISAK

Preproučam Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, Mariju, Veritas, Kanu te Radosnu vijest.