"> U crkvi u Domaslovcu postavljeno raspelo - Župa sv. Anastazije - Samobor

U crkvi u Domaslovcu postavljeno raspelo

Samom činu blagoslova prethodila je sv. misa i klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. U kratkom nagovoru na početku mise vlč. Budinski je istaknuo „kako zapadna civilizacija želi Krista bez križa, a totalitaristi su htjeli križ bez Krista, no raspelo je rješenje problema - tj. Krist na Križu“, citirajući tako misao Sluge Božjega biskupa Fultona J. Sheena.

Vjernici koji do danas u svojoj crkvi, osim procesijskog križa, nisu imali drugog raspela, radosno su nakon blagoslova u procesiji pristupili Isusovom križu te mu iskazali čast i štovanje. Posebno je znakovit bio prizor župnika koji kleči pred oltarom cijelo vrijeme dok njegovi župljani prilaze Isusu raspetomu da Mu se poklone.

Prigodu pokloniti se Križu imali su i vjernici tijekom svih sv. misa u nedjelju, 16. veljače, a što je bilo namijenjeno prije svega onima koji nisu mogli sudjelovati u blagoslovu dva dana ranije.