Pogledajte galeriju slika!

S.S.

"> Svjedočanstvo Matea Kovačića, nogometaša NK Dinamo - Župa sv. Anastazije - Samobor

Svjedočanstvo Matea Kovačića, nogometaša NK Dinamo

Mlada nada NK Dinama Mateo Kovačić 3. svibnja posjetio je župnu crkvu sv. Anastazije u Samoboru i pred dvjestotinjak krizmanika podijelio svoje životno iskustvo u zajedništvu s Bogom. Mateo je govorio o svom djetinjstvu i putu k NK Dinamu, koliko je Bog prisutan u njegovom životu te da je za njegov uspjeh zaslužna upravo molitva. Potaknuo je krizmanike da sklope prijateljstvo s Isusom i rekao da kada je najteže Isus uvijek pomaže, bez obzira na posao kojim se pojedinac bavi. Za sebe kaže kako još ministrira u svojoj župi sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima te da ga ne pogađaju provokacije kolega nogometaša, jer u sebi ima čvrst stav prema vjeri. Istaknuo je da uvijek prije utakmice izmoli molitvu zaštite, koju je i izmolio pred krizmanicima i mladima. Mateo je odgovarao i na njihova pitanja, a najviše ih je zanimalo ima li djevojku i kako se osjeća kada postigne pogodak. Vrlo skroman, rado se slikao s krizmanicima, a nakon susreta ostao se još družiti s mladima. Ovaj susret organizirao je samoborski kapelan vlč. Mario Pavić, kako bi potaknuo sve mlade na vjeru u Isusa Krista, jer nije sramota javno govoriti i stidjeti se Boga, već ima ljudi koji nose Boga u sebi i javno govore o njemu, a to je ovoga puta učinio Mateo Kovačić, vezni igrač NK Dinama. Kapelan priprema još ovakvih susreta s mladima u župnoj crkvi sv. Anastazije.

Pogledajte galeriju slika!

S.S.