PETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU, 11. srpnja 2021.

PETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

11. srpnja 2021.

NEDJELJOM: 8, 9.30  i 19 SATI

2.  SVETE MISE U ŽUPNOJ CRKVI

Traje  vrijeme godišnjih odmora te će u srpnju i kolovozu svete mise nedjeljom biti u 08:00, 09:30 i 19:00 sati. Radnim danom je sveta misa redovito u 19:00 sati, osim u subotu kada je u 08:00 sati.

3. KONCERT ANSAMBLA PROJEKT LAZARUS

U utorak 13. srpnja  ansambl Projekt Lazaurus održat če koncert liturgijsko-sakralnih glazbi u 20:00 sati u našoj župnoj crkvi. Hrvatski glazbeni centar i Projekt Lazarus je udruga koja je osnovana s ciljem promicanja razvitka i unaprijeđivanja obrazovnih, profesionalnih i društevnih interesa glazbeno-scenskih umjetnika te poticanja umjetničke i kulture djelatnosti u RH i inozemstvu. Ulaz slobodan.

4.  HODOČAŠĆE GRADA SAMOBORA U MARIJU BISTRICU

Kako smo najavili hodočašće grada Samobora bit će 02. i 03. kolovoza. Pješaci se 02. kolovoza okupljaju u 17:00 sati u crkvi sv. Anastazije gdje primaju blagoslov i polaze na hodočašće. Ostali vjernici hodočaste 03. kolovoza osobnim automobilima ili autobusom. Hodočasnici koji žele putovati autobusom moraju se prijaviti u župni ured, radi organizacije prijevoza. Autobusi će iz naših okolnih sela krenuti u 13:00 sati, a svi ostali u 13:30 sati s Autobusnog kolodvora. Cijena autobusne karte je 50 kn. Pješaci koji žele prijevz za natrag trebaju se također prijaviti u župni ured zbog mjesta u autobusu. Odazovimo se ovom tradicijskom hodočašću i potaknimo druge na molitvu za naš Grad i župe našega Grada.

5. ZAMOBLA ZA POMOĆ

Zaklada biskup Lang moli pomoć u obnavljanju staračkog doma u Maloj Gorici kod Petrinje, koji je stradao u potresu u prosincu 2020. Zaklada brine za 20 starijih, nemoćnih i  siromašnih osoba, a za potpuno stavljanje doma u funkciju potrebna su još dodatna sredstva. Broj žiro računa nalazi se na oglasnoj ploči. Zaklada zahvaljuje za svaki vaš dar i pomoć. IBAN: HR4323400091110097040 (Zaklada biskup Josip Lang, Palmotićeva 33, 10 000 Zagreb)

6. KATOLIČKI TISAK

Preproučam Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, Mariju, Veritas, Kanu te Radosnu vijest.