Papa: „I danas ima mnogo skrivenih svetaca“

Papa Franjo u svojoj katehezi posvećenoj daru jakosti, jednom od darova Duha Svetoga, osvrnuo se i na teškoće s kojima se svakodnevno suočavaju roditelji. Bog je uvijek spreman pomoći nam u našim slabostima i stoga nam daje milost jakosti, rekao je Papa i dodao kako je to dar za svakidašnji život, posebno u teškim trenucima vjere i života.

Ima teških trenutaka i ekstremnih situacija kada se milost jakosti očituje na poseban način, posebno onima koji proživljavaju teške i žalosne situacije, koje potresaju njihov život i život njihovih dragih, pojasnio je Papa primijetivši kako Crkva sjaji brojnim svjedočanstvima braće i sestara, koji nisu oklijevali položiti vlastiti život ako treba da bi ostali vjerni Gospodinu i njegovoj poruci.

I danas ima mnogo skrivenih svetaca, kršćana, u raznim krajevima svijeta koji svjedoče i slave svoju vjeru s velikom ozbiljnošću i uvjerenjem i ustrajavaju također kada znaju da to može uključivati najvišu cijenu.

I mi, svi mi, poznajemo ljude koji su prošli kroz teške, vrlo bolne situacije. Ali, sjetimo se onih muškaraca i žena koji teško žive, koji se bore za boljitak svoje obitelji, da odgoje i školuju djecu: sve to čine jer postoji duh jakosti koji im pomaže. Koliki samo muškarci i žene – ne znamo im ni imena – služe na čast našem narodu, našoj Crkvi jer su jaki: jaki jer donose boljitak svome životu, svojoj obitelji, svome poslu, svojoj vjeri. Ta su naša braća i sestre sveci, sveci svakodnevice, sveci skriveni među nama, rekao je Papa. (IKA)