Osnovne preporuke hodočasnicima

Opći podaci

• Hodočasnička ruta je dugačka 52 km.
  • Nemojte ići na hodočašće ako nemate fizičke kondicije i ako niste zdravi.
  • Ne krečite na putovanje bez pripradajuće obuće i odjeće.
  • Obucite dobre udobne i čvrste cipele za hodanje.

Što ponijeti sa sobom?

Majice i košulje, čarape, kišna kabanica, rezervne cipele ili tenisice, mali priručni ruksak, kapa, sunčane naočale, osobni dokumenti i molitvenik, mobitel baterijska svjetiljka, nož, šalica za piće, podmetač za ležanje ili sjedenje, štapovi za hodanje, priručni kovčeg hitne pomoći; flaster, tablete protiv boli, medicinski zavoj, osobni lijekovi, voda, hrana, vitamini, voće, energetske pločice i napitci..

Kako se ponašati na hodočašću?

• Pješačenje određenom hodočasničkom rutom i hod za križem i kipom Majke Božje.
  • Ako netko otiđe ispred križa smatra se da je odabrao samostalno hodočašćenje i nije više dio hodočasničke skupine.
  • Zaustavljanje na određenim odmorištima i mjestima za molitvu.
  • Molitva u kapelama i crkvama koje su označene kao mjesta molitvenih susreta.
  • Oni koji prvi dođu do mjesta za molitvu čekaju one koji su pri kraju i zajednički mole.
  • Tijekom puta možete se držati ovih zadataka:
  • Pjevanje duhovnih i crkvenih pjesama: Od Samobora do Domaslovca i Zaprešića
  • Molitva krunice, Od Zaprešića do Sv. Roka; radosna, slavna, žalosa, krunica svjetla
  • Šutnja i meditacija: Od Gornje Bistre do Kraljevog Vrha idemo u potpunoj šutnji
  • Križni put: Od Kraljevog vrha do donje Stubice
  • Čitanje Sv. Pisma: Od Stubice do Dobrih Zdenaca
  • Učiniti neko dobro djelo, pomoći prijatelju hodočasniku, darovati mu zalogaj, pomoći nositi teret i slično.
  • Nositi križ i kip Majke božje. Svatko od hodočasnika bi trebao barem 500 metara nositi križ na čelu hodočasničke povorke.

Pratite upozoranja i redara i organizatora.

Što možete koristiti?

• Kombi dobrovoljnog Vatrogasnog društva Bobovica će biti parkiran ispred Župne crkve na početku hodočašća
  • U taj kombi možete staviti velike ruksake, šatore, podmetače, rezervnu odjeću i deke.
  • Kombi će nas čekati kod svake postaje i tu ćemo si moći uzeti stvari.

KOMBI NE SLUŽI ZA PRIJEVOZ OSOBA KOJE NE MOGU VIŠE HODATI!

OSOBNI AUTOMOBIL S MEDICINSKOM POMOĆI KORISTIT ĆE SE ZA PRIJEVOZ OSOBA KOJE ĆE IMATI ZDRAVSTVENIH POTEŠKOĆA DO AMBULANTE ILI DO PRVE SLJEDEĆE POSTAJE. Od postaje nadalje potrebno je nazvati svoj osobni prijevoz!

Držati se desne strane ceste i posebno pažljivo uz uputstva animatora prelaziti križanja i prugu i zebre!