Iz naše župe Sv. Anastazije uputilo se 80-tak mladih, predvođeni župnim vikarom vlč. Marijom Pavićem. Tom prigodom sv. misu na II. korizmenu nedjelju animirali su mladi Turopoljskoga arhiđakonata i studentska mladež, predvođeni zborom mladih župe Sv. Anastazije i zborom „Navještenje“ iz Velike Gorice.

U svojoj se propovijedi kardinal Josip Bozanić osvrnuo na važnost svakodnevnog prisustva Isusa u našim životima, srcima i obiteljima. Više je puta ponovio riječi iz sv. evanđelja po Marku: "Ovo je Sin moj Ljubljeni! Slušajte Ga!". Isus je jedini pravi Put, Istina i Život.

Nama mladima je ukazao na snagu zajedništva i molitve i potaknuo nas na promišljanje tijekom ove korizme o našim djelima i molitvama. Nakon misnoga slavlja kardinal se pridružio mladima na trgu ispred katedrale u zajedničkom druženju.  (I.G.)

"> Mladi na sv.misi u zagrebačkoj katedrali - Župa sv. Anastazije - Samobor

Mladi na sv.misi u zagrebačkoj katedrali

U sklopu inicijative "Misije u gradovima 2012." koja obuhvaća dvanaest europskih metropola, među njima i Zagreb, a koja za cilj ima promicanje nove evangelizacije, nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić predvodio je u nedjelju 4. ožujka koncelebriranu svetu misu i održao katehezu za mlade u zagrebačkoj katedrali.