MARIJIN HOD

[MARIJIN HOD]

Nadolazeće nedjelje 7.svibnja, u Samoborsko - okićkom dekanatu u organizaciji udruge U Duhu S Kristom, od 15 sati održat će se Marijin hod. Početak i okupljanje hodočasnika je u mjestu Kladje, kod kapele bl. Alojzija Stepinca, a hod se nastavlja trasom dugom 8 km.
Hodočasnici će Nebesku Majku častiti pjesmom, molitvom svete krunice i razmatranjima, a tijekom tri sata hoda biti će mogućnosti za svetu ispovijed. Svetu misu zahvalnicu u župnoj crkvi sv.Ivana Krstitelja u Lugu predslaviti će župnik i dekan samoborski preč. Ivica Cik.
Ovaj hod prvi puta organizira se u samoborsko - okićkom dekanatu, a cilj hoda jest zahvaliti Nebeskoj Majci Mariji na milostima i uslišanim nakanama, predati Mariji sve naše brige, tjeskobe i boli, te ovim hodom zahvaliti za dar svečeništva i duhovnog poziva, što ova udruga potiće i promiče u svom 12 godišnjem djelovanju.