Druga vazmena nedjelja - Nedjelja Božjeg Milosrđa OBAVIJESTI

19.travnja 2020.

1.  SVETE MISE U ŽUPNOJ CRKVI
NEDJELJOM I RADNIM DANOM: 9.00 SATI (Sve mise do daljnjega slave se BEZ NARODA; crkva je otvorena za osobnu pobožnost uz poštivanje mjera opreza svaki dan od 10 do 18 sati)

2.NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA
Odlukom pape sv. Ivana Pavla II., prva nedjelja nakon Uskrsa proglašena je Nedjeljom Božjeg milosrđa uz koju se veže i posebna pobožnost Božjemu milosrđu kao i čašćenje slike Milosrdnog Isusa koju smo prošle jeseni blagoslovili i stavili i u našu župnu crkvu. Iako ovaj blagdan ne možemo proslaviti zajedno u crkvi, pozivamo sve župljane da se u 15 sati ujedinimo u svojim domovima te ZAJEDNO IZMOLIMO KRUNICU BOŽJEGA MILOSRĐA prikazujući je za sve kojima je Njegovo milosrđe potrebno, osobito u ovim danima pandemije.

3. SLAVLJA PRVIH PRIČESTI I KRIZMI U NAŠOJ ŽUPI
Ovaj kao i sljedeći mjesec bilo je predviđeno da će se u našoj župi održati slavlja Prvih Pričesti i Krizmi. Nažalost radi cjelokupne situacije slavlja neće moći biti održana u
predviđenim terminima. Naš Nadbiskup odlučio je da se ta slavlja odgađaju do daljnjega te još ne možemo sa sigurnošću reći kada bi slavlja mogla bti održana, no čim prođe ovo vrijeme, čim će biti
moguće, svi će roditelji biti informirani (putem oglasnih ploča, web i facebook stranice župe) i pozvani na roditeljski sastanak kako bismo zajednički našli najprikladniji datum za slavlja Prvih Pričesti, dok odluku o održavanju Krizmi donosi Nadbiskupija.

4. ŽUPNI CARITAS
I ovoga je Uskrsa naš Caritas uspio prigodnim paketima razveseliti 55 obitelji te im tim skromni darom makar malo uljpešati i olakašati blagdanske dane. Zahvaljujemo svim volonterima koj su se uključili u pripremu, slaganje i dosttavu paketa, kao i svim donatorima koji su ili donijeli namirnice ili pak uplatiti svoju donaciju na račun župe. Svi koji žele pomoći Caritasu u daljnjem radu svoju donaciju mogu upaltiti na brojračuna župe sv. Anastazije – HR3523600001102368462

5. TISAK
Svakoga tjedan možete na stoliću za tisak u crkvi nabaviti nove brojeve Glasa
Koncla, Mak -a, Radosne vijesti, časopisa Marije i Kane.