ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA, 27. ožujka 2022.

ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA

27. ožujka 2022.

NEDJELJOM: 8, 9.30, 11 i 19 sati

2. SVETE MISE U KAPELAMA

Danas se u 11 sati slavi sveta misa u kapeli sv. Nikole u Otoku, a sljedeće nedjelje u 11 sati u kapeli Presvetog Trojstva u Maloj Rakovici.

3. KORIZMENE POBOŽNOSTI

Svakog petka u korizmi u 18.15 molimo pobožnost križnog puta kako bismo se bolje mogli suobličiti muci našega Gospodina Isusa Krista. Molitvu križnoga puta predvode zajednice naše Župe.

4. ISPOVIJED

Svakoga dana pola sata prije svete mise prilika je za pristupanje sakramentu ispovijedi. Potrebno je doći na vrijeme i ne čekati zadnji čas. Kroz korizmu nećemo biti u mogućnosti ispovijedati tijekom svete mise u 11 sati radi slavlja svetih misa po kapelama.

5. CARITASOVE KOŠARICE

Na ulazu u našu crkvu postavljene su kutije za prikupljanje pomoći, u obliku nepokvarljivih prehrambenih namirnica, za potrebite korisnike našeg Župnog Caritasa.

6. MOLITVENA INICIJATIVA 40 DANA ZA ŽIVOT

Svake subote i nedjelje u 15 sati kod Špilje Gospe Lurdske na Šetnici molit ćemo pobožnost križnog puta za nerođene.

7. ŽUPNA KATEHEZA

Župna kateheza za prvopričesnike i krizmanike odvija se prema redovitom rasporedu.

8. POMICNJE SATA – LJETNO RAČUNANJE VREMENA

Danas je započelo ljetno računanje vremena te ćemo večernje svete mise nedjeljom i radnim danom slaviti u 19 sati. Promjene se odnose i na radno vrijeme Župnog ureda te on ureduje: UTO – PET: 9 – 11 I 16 – 18 sati.

9. TERMINI PRVIH SVETIH PRIČESTI I KRIZMI

Približavajući se kraju školske i pastoralne godine, približavamo se I slavlju sakramenata prve svete pričesti i svete potvrde. Termini za naše vjeroučenike su sljedeći:

Prva sveta pričest:

OŠ Bogumil Toni – 30. 04. – 3. A i B u 9 sati

3. C, D, M i Gradna u 11 sati

OŠ Samobor – 07. 05. – svi razredi u 10 sati

Sveta Potvrda:

OŠ Bogumil Toni – 14. 05. – 8. A, B i C u 9 sati

8. D, E i F u 11 sati

OŠ Samobor – 21. 05. – 8. A i B u 9 sati

8. C, D i E u 11 sati

10. KATOLIČKI TISAK

Preporučujemo Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, MAK, Glasnik Srca Isusova i Marijina, Kanu, Veritas, Mariju te Radosnu vijest.