Molitve

Blaženi Alojzije Stepinac rođen 8. svibnja 1898. - Krašić, umro 10. veljače 1960., zagrebački nadbiskup i kardinal, proglašen blaženim 1998. Smatra se jednim od velikana Katoličke Crkve u Hrvatskoj.
Pogledajte molitvu ›
Molitvu za sedam darova Duha Svetoga napisao je uzoriti kardinal, blaženi Alojzije Stepinac
Pogledajte molitvu ›
Papa Benedikt XVI., rođen je kao Joseph Alois Ratzinger. Bivši poglavar Katoličke crkve, papa od 2005. do 2013. Posjetio je i Hrvatsku 4. i 5. lipnja 2011. godine, pod geslom "Zajedno u Kristu". Dana 11. veljače 2013., Vatikan je potvrdio da će papa Benedikt zbog svoje poodmakle dobi abdicirati 28. veljače 2013. godine.
Pogledajte molitvu ›
Papa je pružio svoju pomoć izbjeglicama bez obzira na njihovo podrijetlo. Tijekom rata udomio ih je nekoliko tisuća u Castel Gandolfu. Pio XII. nije vjerovao u mir koji ne počiva na pravdi, a još manje u mir koji bi se postigao sa Sovjetskim Savezom čiji je politički sustav smatrao utemeljenim na trajnoj nepravdi.