Kapelica blaženog Alojzija Stepinca – Kladje

Kapelica posvećena blaženom Alojziju Stepincu izgrađena je tijekom 2010. godine. Blagoslovio ju je župnik Vlado Bogdan 3. listopada 2011. godine. Izgrađena je o trošku mjesnog odbora Kladje, a čestica na kojoj je izgrađena gruntovno je u vlasništvu župe sv. Anastazije u Samoboru.
U unutrašnjosti kapele nalaze se kip blaženog Alojzija Stepinca, jedno veće raspelo, a u prigodi bogoslužja postavlja se pomični oltar. Kapela nema svojega liturgijskog ruha, posuđa niti knjiga. Oko nje je načinjen kockama popločen prostor, a u neposrednoj blizini nalazi se spomenik poginulim braniteljima Domovinskog rata i svim žrtvama palim za slobodu Hrvatske. Sam spomenik braniteljima odvojen je od kapele i nalazi se na društvenom zemljištu.

Misa u kapelici održava se prve nedjelje u mjesecu listopadu u 11 sati, a na Veliku subotu ondje je blagoslov jela u 15 sati.