Iz života župe

U Samoborskom Otoku, mjestu koje teritorijalno pripada Župi sv. Anastazije u Samoboru, prošlih je dana proslavljen blagdan sv. Nikole te dvadeset godina od izgradnje kapele posvećene njemu u čast. Na sam blagdan sv. Nikole u utorak 6. prosinca svetu misu predvodio je župni vikar Josip Čulig. U petak 9. prosinca u večernjim satima u kapeli je održana duhovna obnova za obitelji koji su vodili gđa Zrinka Šarić, kao hagioterapeut i suradnica prof. Tomislava Ivančića...

Pročitaj više →

Ured za pastoral mladih, odjel za pastoral sportaša Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatska katolička   malonogometna liga – ogranak Samobor organizirali su u ponedjeljak 21. studenog 2016. zahvalno   euharistijsko slavlje za sportaše i djelatnike u sportu na području grada Samobora. Župnu crkvu Sv.   Anastazije tako su ispunili sportaši, od onih najmanjih, uglavnom nogometaša i rukometaša, pa do   onih...

Pročitaj više →

Zajednica mladih župe Sv. Anastazije u Samoboru, pod vodstvom župnog vikara Josipa Čuliga i ove je   godine organizirala akademiju „Zapamtite Vukovar“ u nedjelju 20. studenoga 2016., u spomen na   ovaj napaćeni grad, njegove poginule i nestale stanovnike, kao i na sve poginule branitelje.   Program je započeo u župnoj crkvi svetom misom u 18.00 sati koju je predvodio župni vikar iz   Vukovine vlč. Marko Čolak, u zajedništvu...

Pročitaj više →

Euharistijsko klanjanje za mlade naše župe bit će u našoj župnoj crkvi sv. Anastazije ovaj četvrtak, 27. listopada, s početkom u 21.00 sati. Klanjanje predvodi naš kapelan vlč. Josip Čulig. Svi ste dobrodošli! “Ja sam Kruh Života, tko mene blaguje živjet će uvijeke” – govori Gospodin. (usp. Iv 6, 35.54.58). ...

Pročitaj više →